Skip to content

معرفی وانواتو

وانواتو

 

کشور وانواتو یکی از شادترین مکانهای روی کره زمین است که دقیقا در وسط اقیانوس آرام قرار دارد. وانواتو ، کشوری به شکل تیرکمان که متشکل از بیش از 80 جزیره که نزدیک به 2000 کیلومتر از شرق استرالیا را تشکیل می دهد، در فهرست چهار کشور شاد و خوشبخت جهان خارج از قاره آمریکا بر اساس گزارش جهانی خوشبختی که با معیار های رفاه،امید به زندگی و برابری سنجیده میشود،قرار دارد.

پاسپورت وانواتو

وانواتو تنها کشوری است که برنامه اعطای پاسپورت،شهروندی و تابعیت از طریق کمک بلاعوض را در نیمکره آسیا و اقیانوس آرام را ارائه میدهد. اخذ پاسپورت وانواتو از طریق کمک بلاعوض به صندوق توسعه ملی دولت وانواتو یکی از سریع ترین روش های اخذ پاسپورت دوم و شهروندی است.اخذ پاسپورت وانواتو نیازی به حضور،سفر در این کشور ندارد.همچنین جهت حفظ پاسپورت وانواتو شرط حضور فیزیکی در کشور وانواتو وجود ندارد. در ادامه به معرفی کشور وانواتو میپردازیم.

پایتخت :  پورت ویلا

مساحت :۱۲،۲۷۴  کیلومتر مربع

جمعیت : ۲۷۵،۰۰۰

میانگین سنی :۲۴ سال

واحد پول : واتو

زبان های رایج : بیسلاما،فرانسه،انگلیسی

پیش شماره: ۶۷۸+

موقعیت جغرافیایی وانواتو :

وانواتو کشوری با ۸۰ جزیره در جنوب غربی اقیانوس آرام است. این جزایر منشأ آتشفشانی و مرجانی دارندو در حدود ۸۰۰کیلومتری غرب فیجی و ۱۸۰۰ کیلومتری شرق استرالیا قرار دارند. حدود  ۶۵تا از این جزایر مسکونی هستند.وانواتوا از ۶ ایالت مالپا ،ناما ،سانما، شفا ،تافیا توربا تشکیل شده است. وانواتو کوه و فلات دارد اما به دلیل خط ساحلی زیبا و صخره های مرجانی شهرت بیشتری دارد. 

تاریخ وانواتو:

اروپایی ها در قرن ۱۸ میلادی به وانواتوا  رفتند. در سال ۱۸۸۰ انگلستان و فرانسه  بر سر این جزایر جنگ‌هایی داشتند که در نتیجه  در سال ۱۹۰۶  با یکدیگر مبنی بر مالکیت مشترک انگلیسی-فرانسوی  در چارچوب مدیریت مشترک تحت عنوان هیبرید جدید توافق کردند .در سال ۱۹۷۰ جنبش آزادی‌خواهی وانواتو برپا شد که نتیجه آن ایجاد جمهوری وانواتو در سال ۱۹۸۰ بود.این جزیره از سال ۱۸۸۷ به وسیله بریتانیا و فرانسه به‌طور مشترک اداره می‌شد و در نهایت در سال ۱۹۸۰ از بریتانیا و فرانسه اعلام استقلال کرد و تاکنون مستقل مانده‌است.

اقتصاد وانواتو:

بر اساس آمار گزارش شده اکثریت مردم وانواتوا در مناطق روستایی زندگی می کنند بنابراین اقتصاد وانواتو بر پایه کشاورزی ، ماهیگیری، تولید وصادرات محصولاتی مانند کاموا ، نارگیل و کاکائو تأمین می شود. محصولات وارداتی این کشور شامل ماشین‌آلات و تجهیزات، مواد غذایی و سوخت است . رشد اقتصادی و رشد تولید ناخالص داخلی طی پنج سال گذشته بسیار خوب بوده است ودولت با بهبود فضای کسب و کار ، اصلاح سیستم قضایی ، گشودن بخش مالی برای رقابت بیشتر و مبارزه با فساد ، آزادی اقتصادی را بهبود بخشیده است.

 

فرهنگ وانواتو:

وانواتو یکی از متنوع ترین کشورها در زمینه فرهنگی در کل جهان است که دارای ۲۷۵،۵۰۰ نفر جمعیت با بیش از ۱۱۰زبان و گویش متمایز است. زنان وانواتو علاقه بسیاری به رقص دارند. مردم این کشور به ورزش فوتبال علاقه‌مندند و صنایع چوبی در نزد آنها مشهور است. به طور کلی جشن ها،مراسم رقص، سیستم نظامی مقتدر ، سبک های هنری ، پرورش حیوانات و محصولات زراعی می تواند جزیره به جزیره یا منطقه به منطقه متفاوت باشد.همچنین مراسم سنتی ،آداب و رسوم ، تعهدات خویشاوندی و مراسم سنتی بخشی جدایی ناپذیر از زندگی مردم را تشکیل می دهد.

سیاست وانواتو:

در این کشور رییس جمهور رییس دولت است  که برای یک دوره پنج ساله توسط یک کالج انتخاباتی متشکل از اعضای پارلمان و روسای شوراهای استانی انتخاب می شود. مجلس قانون گذاری این کشور ۵۲ کرسی دارد که نمایندگان آن با رای مردم برای دوره‌ای چهار ساله انتخاب می‌شوند، دادگستری متشکل از دیوان عالی کشور با یک رئیس دادگستری و یک دادگاه بدوی است.. رئیس جمهور فعلی جمهوری وانواتو ، عبد موسی تالیس است که در ۶ ژوئیه سال ۲۰۱۷ انتخاب شد.

  

  جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان های لیپ در تماس باشید

02122021844

09123847671

09123887671

دفتر ایران

تهران ، خیابان جردن ، کوچه ارمغان شرقی ، پلاک ۳۹ ، واحد ۴

دفتر دبی

Office 3511 , Burlington Tower, Business Bay, Dubai

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به شرکت های لیپ می باشد، هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.

Design & SEO By SALEH GHORBANI