Skip to content

دو دلیجنس و بررسی صلاحیت عمومی

 کشور مشترک‌المنافع دومینیکا برای پنجمین سال متوالی توانست رتبه‌ی برتر برنامه‌ی دقیق‌ترین بررسی دو دلیجنس را به دست آورد. دومینیکا بار دیگر به عنوان کشوری با جذاب‌ترین برنامه تابعیت از طریق سرمایه‌گذاری (CBI)؛ در صدر جدول قرار گرفت.

دومینیکا یکی ازسریع‌ترین اقتصادهای در حال رشد در کشور کارائیب را دارد.

به لطف برنامه CBI به سرمایه‌گذاران مورد تایید و خانواده‌هایشان اجازه می‌دهد در ازای دریافت تابعیت در جزیره با یک صندوق دولتی یا املاک و مستغلات از پیش تایید شده همکاری کنند.

بیشتر شهرت برجسته این برنامه به دلیل بررسی دقیق صلاحیت عمومی سرمایه‌گذاران بالقوه است که تضمین می‌کند فقط متقاضیان معتبر، بدون سابقه سوپیشینه و قابل اعتماد پذیرفته می‌شوند.

نگرانی‌های بین‌المللی بسیاری در مورد برنامه‌های مختلف شهروندی وجود دارد؛ بنابراین دومینیکا برای محافظت از درستی و تمامیت برنامه، همه‌ی بررسی‌های امنیتی را به صورت داخلی و همچنین با استفاده از مراجع خارجی در انگلستان انجام می‌دهد.

دانستن این نکته ضروری است که دو دلیجنس برای همه متقاضیان بالای ۱۶ سال اجباری است.

اخذ تاییدیه صلاحیت عمومی (دو دلیجنس) برای دریافت شهروندی از اهمیت زیادی برخوردار است. مبنای اصلی برنامه CBI دومینیکا پروسه‌ی دقیق ارزیابی مشروعیت یک متقاضی برای اخذ تابعیت یک کشور است.

همین روند است که باعث اعتبار برنامه اعطا تابعیت یک کشور می‌شود.

و مهمتر از همه آن کشور را از نظر بازار سرمایه‌گذاران بین‌المللی تایید می‌کند که نه تنها بر اعتبار یک کشور در روابط دیپلماتیک با سایر کشورهای جهان تأثیرگذار است، بلکه به طور مستقیم بر قدرت گذرنامه کشور هم اثر می‌گذارد.

Due Diligence
Due Diligence

مراحل  Due Diligence و بررسی صلاحیت عمومی

به عنوان اولین قدم، متقاضیان پاسپورت دومینیکا از طریق واحد سرمایه‎گذاری توسط تابعیت (CBI) مورد بررسی قرار می‌گیرند و ملزم به ارائه مدارک زیادی مانند گواهی عدم سو‌پیشینه از کشور محل اقامت فعلی خود می‌باشند. 

پس از اینکه این اسناد تایید شدند، به مرکز ارتباطات منطقه‌ای مشترک (JRCC) ارسال می‌شوند که بعدا متقاضیان را در پایگاه‌های اطلاعاتی داخلی خود بررسی می‌کنند و نتایج آنها را به CPU می‌فرستند.

بعد از این بررسی اولیه، CBI اسناد تایید شده را به یکی از آژانس‌های تحقیقاتی پیمانکاری فرعی خود می‌فرستد که آن‌ها در شناسایی فساد، تروریسم و ​​پولشویی تخصص دارند.

این آژانس‌های بسیار معتبر با استفاده ازتاکتیک‌های گسترده‌ای که برای استخراج اطلاعات دارند می‌توانند صلاحیت متقاضی را ارزیابی کنند.

این ارزیابی‌ها شامل مشاغل شخصی یا مشاغل با شرکای تجاری سابق، تبعیت از قوانین کشور محل سکونت و روابط با شرکت‌ها و افراد است.

هدف از این بررسی، ارزیابی اعتبار متقاضی است و بعد از آنکه مشخص شد، برای دادن تابعیت یک پروسه بررسی سختگیرانه‌تری برای تایید شایستگی متقاضی اجرا می‌شود. 

این پروسه با اطلاعات جمع‌آوری شده از پایگاه‌های اطلاعاتی مانند لیست‌های تروریستی و همچنین پایگاه‌های سیاسی، دادرسی و جنایی پشتیبانی می‌شود.

بعد از آن گزارش خلاصه‌ای از یافته‌ها تهیه می‌شود که نوع و منبع ثروت فرد را نشان می‌دهد. همچنین برای سطح خطری که متقاضی ممکن است ایجاد کند نمره‌ای فراهم می‌شود و به صورت بسیار کم، متوسط یا زیاد مشخص می‌شود.

مدت زمان بررسی صلاحیت عمومی بین ۳ هفته تا ۳ ماه می‌باشد.

 Due Diligence برای هر فرد با توجه به کشور محل سکونت متفاوت است. 

هنگامی که گزارش‌های دو دلیجنس به CBI دومینیکا فرستاده می‌شود، کمیته تصمیم‌گیری در مورد رد یا اعطای تابعیت به یک متقاضی تصمیم می‌گیرد. سپس نتیجه‌ی این اعلان رسمی به نماینده رسمی متقاضی اعلام می‌شود.

دفتر ایران

تهران ، خیابان جردن ، کوچه ارمغان شرقی ، پلاک ۳۹ ، واحد ۴

دفتر دبی

Office 3511 , Burlington Tower, Business Bay, Dubai

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به شرکت های لیپ می باشد، هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.

Design & SEO By SALEH GHORBANI